Obilježen Svjetski dan Nutelle

Autor: Tatjana Povalec, 5. 2. 2020.

Danas je obilježen najslađi dan - dan Nutelle!

Prije 13 godina blogerica Sara Rosso posvetila je ovaj dan, 5. veljače, svojem omiljenom namazu - Nutelli, a danas su ga obilježile nastavnice Talijanskog jezika Renata Zaova Bačić i Marina Vučković Zovko organiziravši u auli Učilišta vrlo zanimljivu prezentaciju Nutelle spojivši pritom struku i strani jezik.

Najprije su učenice 1. e razreda, Karla Čovran i Helena Habešić predstavile današnji događaj. Bilo je tu pjesme i smijeha, slatkoga i edukativnoga za što su se pobrinule nastavnice talijanskog i voditelj prezentacije Fran Davidović, učenik 3.c. Fran na hrvatskom i nastavica Vučković na talijanskom jeziku opisale su nam interesantnu povijest i važnost Nutelle, a kuharice 3.c Petra Kitić, Edina Jukić i Leona Orlić te 3.j Matea Križić, Lana Kaić, Valeria Ćurić i Anamarija Koren uz mentoricu Svjetlanu Jelić Večenaj okrunili su događaj ispekavši palačinke i vafle. Učenici su uživali u slatkim delicijama, a barmeni Mateo Šehić i Tea Mužinić počastili su učenike frapeima na bazi Nutelle.

Ovaj će nam događaj ostati u slatkom sjećanju, a vi uživajte u galeriji.

Karlo Povrlišek, UTU news

« Studeni 2020 »