DRŽAVNI GASTRO 2016
Autor: Boris Srećković, 3. 5. 2016.

Ove godine na Državnom natjecanju učenika ugostiteljskih i turističkih škola RH „GASTRO“, koje je održano u Makarskoj od  25. – 28. Travnja, 2016.  god.  učenici Ugostiteljsko –turističkog učilišta, Zagreb  ostvarili su izvanredne rezultate:

5. disciplina BARSKE MJEŠAVINE: učenik Danijel Horvat  osvojio je zlatnu  medalju – nastavnik Zoran Zelić, str.uč.ug.posl.mentor.

2. disciplina

POSLUŽIVANJE MENIJA: učenica Iva Smokrović, osvojila je brončanu   medalju – nastavnica Svjetlana Jelić Večenaj, str.uč.ug.pos.

4. disciplina PRIPREMANJE HLADNOG SLATKOG IZLOŠKA: učenica Valentina Dedić, osvojila je brončanu   medalju – nastavnica Nada Ivanjko, str.uč.slastičarstva.

U dvije discipline učenici Danijel Horvat (5.disciplina) i učenica Valentina Dedić (4.disciplina) ostvarili su rezultate iznad 90 bodova što im je donijelo dodatne medalje – „MEDALJE IZVRSNOSTI“.

Vrijednost ostvarenih medalja vidi se iz slijedećih podataka:

Natjecanje „GASTRO“ se organizira u četiri regije, na natjecanju u početnoj fazi imaju pravo pristupiti svi učenici trećih i četvrtih razreda, nakon selekcije provedene po školama, regionalnom „GASTRU“ pristupaju  svi učenici koji su se kvalificirali kao predstavnici svojih škola (nešto više od 300 učenika/ica), na državno natjecanje se kvalificira 94 najboljih, a dijeli se 24 medalje, među njima su i naših troje učenika.

Čestitamo našim učenicima i mentorima te im želimo im još puno uspjeha.

Ostale slike možete pogledati u galeriji.