Održan program "Povijest među nama"
Autor: Tatjana Povalec, 17. 1. 2022.

U Agronomskoj školi u Zagrebu 14. siječnja 2022. održao se program popularizacije znanosti Povijest među nama.

U ovom programu sudjelovalo je i devet učenica Ugostiteljsko-turističkog učilišta 1.s i 1.f razreda. Učenice su predstavile svoje radove koje su izradile u okviru rada Povijesne grupe pod vodstvom nastavnice Ide Ljubić. Predstavile su makete povijesnih građevina koje su izrađivale od papira i prirodnih materijala, kao i kreativne plakate na temu Velikani hrvatske povijesti. Uz to, učenice su sudjelovale na radionici Srednjovjekovni antijudaizam i moderni antisemitizam koju je vodila nastavnica Ljubić. Učenice su imale su priliku čuti i predavanje ravnatelja instituta Ivo Pilar u Zagrebu prof. dr. sc. Željka Holjevca o interpretacijama povijesnih izvora, kao i predavanja o Učenju izvan učionice (prof. Jadrić iz Gimnazije Karlovac), Istraživanje zavičajne povijesti (prof. Pešorda iz Gimnazije Sesvete) i Remek-djela umjetnosti i povijesti (prof. Dijanić Pleško iz Agronomske škole).

Uz zanimljiva predavanja, učenice su poslušale prezentacije o Domovinskom ratu i Židovima iz Sesveta svojih vršnjakinja i vršnjaka iz Agronomske škole i Gimnazije Sesvete. Program Povijest među nama završio je zajedničkim druženjem učenica i učenika i njihovih nastavnica, a navedeni program nastojat ćemo organizirati i iduće školske godine. A kako im je bilo pogledaje u galeriji.

Ida Ljubić, nastavnica povijesti