« Ožujak 2024 »

UPISI U OBRAZOVANJE ODRASLIH ZA ŠK. GOD. 2023./2024.
Mladen Smodlaka / datum: 3. 7. 2023. 13:16

Školski odbor Ugostiteljsko-turističkog učilišta, Kombolova 2a  Zagreb

raspisuje

za upis polaznika za zanimanje:

1. KUHAR, KONOBAR I SLASTIČAR – I., II. i III. godina      -   80  polaznika

2. TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST                -180  polaznika

3.PREKVALIFIKACIJE U ZANIMANJE KUHAR,

KONOBAR I SLASTIČAR                                                          - 50  polaznika

Uvjeti:

pod AD 1)                završena osnovna škola, neki od razreda srednjih škola,

navršenih 14 godina života

pod AD 2)                svjedodžba I., II. i III.  razreda i završna svjedodžba za

zaniman  kuhar, konobar, slastičar ili neke druge završene

srednje škole

pod AD 3)                završena osnovna škola, neki od razreda srednjih škola

svjedodžba I., II., III. IV. razreda i završna svjedodžba

srednje škole ili prijepis ocjena više ili visoke škole

Za upis je potrebno:

1. prijavnica za upis u program obrazovanja („NN“ –UT-XI-4-135) - dobijete u Učilištu
  2. svjedodžba I., II. i III.  razreda i završna svjedodžba za zanimanje

kuhar, konobar, slastičar

1. završena osnovna škola, neki od razreda srednjih škola

3.    svjedodžba I., II., III. IV. razreda i završna svjedodžba srednje škole ili

prijepis ocjena više ili visoke škole

4.    završna svjedodžba za zanimanje kuhar, konobar,slastičar

5.    preslika domovnice

6.    preslika rodnog lista

7.    kopija osobne iskaznice

8.   drugi uvjeti određeni programom ( potvrda nadležnog liječnika ili                            svjedodžba medicine rada)

Upis polaznika vršit će se:

I rok: od 03.07.2023. do 14.07.2023. godine- soba 108,

II rok od 01. 09. 2023. do 02. 10. 2023.

Početak nastave je 09.10.2023. godine.

Za ostale informacije obratiti se na telefon 091/46 46 672 ili 01/6687 745.

[OPŠIRNIJE]

UPISI u prvi razred srednje škole:

Ugostiteljsko-turističko učilište vrši upise u  prvi razred za zanimanja: KUHAR, KONOBAR ili SLASTIČAR i stjecanje srednje stručne spreme uz samostalno financiranje školarine.

Koji su uvjeti??

- Navršenih 14 godina ili više
- Želja za  učenjem u odabranom zanimanju KUHAR, KONOBAR ili SLASTIČAR
- Završena osnovna škola

Sva nastava je klasično organizirana i učenici je polaze svaki dan od ponedjeljka do petka prema jutarnjem ili popodnevnom rasporedu. Također postoji i mogućnost instruktivno-konzultativne nastave za teorijske nastavne predmete. Polaznici upisani u prvi razred srednje škole za koje je nastava klasično organizirana su 14-16 godina starosti.

NASTAVAK ŠKOLOVANJA

Ugostiteljsko-turističko učilište ima već dugu tradiciju upisa učenika iz kuharskih, konobarskih i slastičarskih zanimanja u 4. razred.

Upisom u 4. razred učenicima će biti omogućeno:

stjecanje zvanja: TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST
izlazak na Državnu maturu i prijava na željeni fakultet

- uz stečeno zanimanje kuhara, konobara i slastičara, učenici dobijaju još jedno zanimanje i time im se otvaraju veće mogućnosti pri zapošljavanju.

PREKVALIFIKACIJA

Ugostiteljsko-turističko učilište upisuje polaznike u programe prekvalifikacije za zanimanje KUHAR, KONOBAR, SLASTIČAR I TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST

kontakt: 091/46 46 672; 01/ 66 87 745

U zadnje vrijeme prekvalifikacija je postala svjetlo na kraju tunela, prije svega za dugotrajno nezaposlene, no u školske se klupe nerijetko vraćaju i oni koje posao koji rade ne ispunjava. Sve je više i visokoobrazovanih koji su hrabro odlučili okrenuti novu stranicu u svojoj karijeri.

Posljednjih je godina najveće zanimanje za prekvalifikaciju u kuhara i slastičara jer je potražnja za tim kadrovima velika te nezaposleni polaznici nerijetko dobiju posao već tijekom prekvalifikacije ili odmah nakon završetka školovanja.

Ako ste nezaposleni ili radite posao koji ne volite, neka vam ne budu godine prepreka jer nikada nije kasno za zaokret, a raditi ono što volite pravi je blagoslov.

Postupak prekvalifikacije započinje utvrđivanjem Vaše stručne spreme iz Vaših svjedodžbi srednje škole te se potom sastaje povjerenstvo za odlučivanje o priznavanju i potrebama polaganja razlikovnih ispita. Naglasak u programu stavljen je na pohađanje praktične nastave kuharstva, ugostiteljskog posluživanja ili slastičarstva te praktičnoj nastavi u ugostiteljskim objektima.

Polaznici se mogu prijaviti tijekom mjeseca srpnja i kolovoza, a upisi počinju nakon objave natječaja: rujan i listopad tekuće godine.

Dokumenti za upis:

• Prijavnica za upis u program obrazovanja („NN“ –UT-XI-4-135) - dobijete u Učilištu
  • Domovnica
  • Rodni list
  • Svjedodžba  završenog razreda osnovne škole (za stjecanje srednje stručne spreme-upis u prvi razred srednje škole)
  • Svjedodžbe svih završenih razreda srednje škole ( za program prekvalifikacija-doškolovanja)
  • Svjedodžba o završnom ispitu škole ( za program prekvalifikacija-doškolovanja)
  • Kopija osobne iskaznice
  • Drugi uvjeti određeni programom ( potvrda nadležnog liječnika ili svjedožba medicine rada)