Posjet učenika 1.j razreda Staroslavenskom institutu

Autor: Ivan Sesar, 26. 2. 2020.

U petak 21.2.2020. učenici 1.j razreda naše škole, vođeni profesoricom hrvatskog jezika Snježanom Mikulan, u sklopu Škole za život posjetili su Staroslavenski institut, smješten u povijesnoj jezgri Gornjega grada u Zagrebu. Naime, zahvaljujući gostoprimstvu ove ugledne nacionalne znanstvene institucije, koja je povodom Dana glagoljice otvorila svoja vrata, učenici su imali prilike pogledati originalne ulomke hrvatskih srednjovjekovnih epigrafa uz stručno vodstvo nekolicine znanstvenika. Priču je začinila praktična radionica pisanja i čitanja glagoljice na kraju posjeta pa većina nas nije ni željela napustiti prostor Staroslavenskog instituta. Štoviše, pojedini su učenici pokazali vanredno zanimanje i snalažljivost u iščitavanju drevnih glagoljičkih zapisa pa su pozvani sljedeći put doći i pripomoći u znanstvenom radu sastavljanja rječnika staroslavenskog jezika. Veseli nas spoznaja o bogatoj kulturnoj i pisanoj ostavštini našega naroda, u čiju smo se vrijednost i autentičnost imali sada prilike uvjeriti. Zahvaljujemo našim poštovanim domaćinima koji su nas s toliko topline i entuzijazma ugostitli te se nadamo nekom ponovnom budućem susretu i suradnji.

Snježana Mikulan, prof.

​Pogledajte slike u našoj galeriji!

« Studeni 2020 »