> O školi

O nama

Ugostiteljsko - turističko učilište u Zagrebu najstarija je i najveća srednja škola, s trogodišnjim ugostiteljskim i četverogodišnjim turističkim programom, u Republici Hrvatskoj. To je prva takva škola na slavenskom jugu, a svoju 100. godišnju tradiciju baštini prema uzoru na bečke i praške strukovne škole.

2017./2018. školske godine, Ugostiteljsko - turističko učilište obrazuje 664 učenika u 32 razredna odjela. Trogodišnje obrazovanje za zanimanje: kuhar, konobar, slastičar. Četverogodišnje obrazovanje za zanimanje: turističko - hotelijerski komercijalist.

Učilište izvodi i program obrazovanja odraslih u trogodišnjem zanimanju: kuhar, konobar, slastičar; program prekvalifikacije i usavršavanja u zanimanju: turističko - hotelijerski komercijalist.

Nastava se izvodi u:

- učionicama općeg tipa

- specijaliziranim kabinetima

- dva školska restorana

- kabinetu informatike

- športskoj dvorani

- praktična nastava učenika realizira se u školskim restoranima "Stara zagrebačka škola" i "Frankopan" kao i u hotelima, restoranima i licenciranim ugostiteljskim objektima grada Zagreba i Republike Hrvatske.

U Učilištu je zaposleno 106 djelatnika. Profesori, stručni učitelji, suradnici praktične nastave i ostali djelatnici.

Učilište je nositelj razvoja i mjesto odvijanja mnogih aktivnosti u području odgoja i obrazovanja učenika u ugostiteljsko - turističkoj djelatnosti. U Učilištu se održavaju stručni ispiti za nastavnike iz područja ugostiteljstva i turizma u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Učilište je član Udruženja međunarodnih EKO škola, europskog i međunarodnog udruženja ugostiteljsko - turističkih škola "AEHTA". Učenici svake godine sudjeluju na međunarodnom natjecanju učenika Ugostiteljsko - turističkih škola "Gastro" gdje postižu izuzetne rezultate.

ravnatelj Mladen Smodlaka, prof.

« Rujan 2018 »

Kakav je vaš stav u vezi sa nezaključivanjem ocjena na polugodištu?