Večera s piscima
Autor: Boris Srećković, 25. 3. 2015.

U utorak, 17. ožujka 2015. u našoj se školi održao pravi kulturni događaj! Već treću godinu zaredom ostvaren je projekt Večera s piscima u kojem spajamo više predmeta u jednu pravu kulturnu poslasticu. Ove se godine obilježava 750. godišnjica rođenja Dantea Alighierija te su učenici 3. s Katica Grujić i Marija Katerina Šinko, učenik 2. c Antonio Cvjetković te učenik 3. a Filip Alilović pod mentorstvom nastavnice Tatjane Povalec odigrali predstavu uprizorivši krugove Danteova Pakla. Nakon atmosfere iz pakla goste je dočekala prigodna večera koja je nastala pod budnim okom nastavnika Mate Đurovića, Nade Ivanjko i njihovih učenika. Predstavljen je „Danteov meni“. Prije početka gostima je ponuđen koktel Minotaur (gin, grenadina, Curacao blue i limunov sok). Za predjelo koje je simboliziralo pakao poslužene su crne profiterole i rafiole, a zatim crna juha s gamberima. Lignje poslužene na kremi od kelja i krumpira te slanutka u umaku od rajčice simbolizirali su čistilište. Trilogiju je zaokružio rajski desert koji je činila lagana panna cotta. Da bi to bili na visokoj razini pobrinuli su se nastavnici Marija Bronić i Slavko Ratkajec s učenicima 3. e koji su organizirano posluživali za velikim stolom u obvezanim bijelim rukavicama, tijekom kojeg je svatko od njih imao svoj broj gostiju za koje je zadužen.  Zahvaljujemo učenicima i nastavnicima i već se veselimo sljedećem gostu u Večeri s piscima!