IZVJEŠTAJ O PROVEDENIM AKTIVNOSTIMA POVODOM „Zagrebačkog energetskog tjedna“
Autor: Boris Srećković, 25. 5. 2012.

Povodom trećeg Zagrebačkog energetskog tjedna koji se održao od 14. do 19. svibnja Ugostiteljsko turističko učilište bila je jedina srednja škola s područja Grada Zagreba koja se prijavila i realizirala planirane aktivnosti povodom tog tjedna.

16. svibnja u našoj školi održana su predavanja za prve razrede na temu: „Klima i energija“. Osim predavanja tog dana završavali smo plakate i eko sredstva za čišćenje koje smo prezentirali na izložbi.

19. svibnja  bio je završni događaj Zagrebačkog energetskog tjedna na Trgu bana Jelačića. U vremenu od 9:00 do 11:00 imali smo priliku koristiti gradski štand namijenjen za izložbu. Prikazali smo plakate koje su izradili učenici naše škole na temu ekologije. Osim plakata posjetitelje smo zainteresirali s eko sredstvima za čiščenje. Dijelili smo savjete o pripravljanju tih sredstava u kućnoj radinosti. Učenici su posjetiteljima objašnjavali i kako na povoljan,  a zanimljiv način ozeleniti interijer i eksterijer doma.  Svi izlagači dobili su akreditaciju i majicu s porukom energetskog tjedna: „Razvoj ne želimo zaustaviti, ali onečiščenje možemo“.

Svojom izložbom i štandom zainteresirali smo i medije. Glasnogovornik eko tima bio je Mario Samaržija koji je dao intervju za Hrvatski radio. Emisija se emitirala tog istog dana 19.svibnja u 15:00h. Javnost je mogla vidjeti naš štand i rad i u emisiji Zaba 90 sekundi.

Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže u eko aktivnostima kako bi slijedeća izložba bila još bolja!